Kolejne zwycięstwo Piotra Łobodzińskiego

Kolejne zwycięstwo Piotra Łobodzińskiego 

Zawodnik PREFBETU Śniadowo wygrał niedzielny bieg po raz czwarty poczynając od 2012 roku, gdy w debiucie zajął 3 miejsce. Przed rokiem musiał zadowolić się srebrem ulegając wyśmienicie wówczas dysponowanemu Niemcowi Riedlowi, na którym wziął wczoraj rewanż. Był to 13 start na schodach biegacza reprezentującego barwy LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża w tym roku oraz 12 triumf. Skuteczność imponująca, chociaż jak pisze na swoim profilu na facebooku Łobodziński był to sukces połowiczny:
"Liczyłem na lepszy czas na mecie. Uzyskałem 6:30,8 o 3 sekundy wolniej niż przed rokiem i 5 sekund do rekordu trasy Christiana Riedla, który chciałem dzisiaj poprawić. Nie udało się, pomimo iż forma raczej jest. Okaże się w sobotę na Mistrzostwach Świata."
Powody, które nie pozwoliły na poprawienie rekordu trasy mogły być następujące:
"Po pierwsze za wolno zacząłem. Na 30 piętrze miałem 3:13, gdy przed rokiem 3:05. 8 sekund do odrobienia na 31 piętrach to bardzo dużo. Udało się urwać 5 sek. Nie wiem, czym był spowodowany tak wolny początek. Taki urok tego biegania po schodach, czasami wyczucie tempa zawodzi. Po drugie nie odpuszczałem treningu przed tymi zawodami. W środę wieczorem mocne 5000m w Łomży, w czwartek schody i dużo sprawności. Nogi na piątkowym rozbieganiu miałem jak kołki i w ogóle zastanawiałem się czy wychodzić na trening, czy zrobić dzień luzu. Na sobotnim rozruchu podobnie, czyli brak świeżości. Teraz czas na odpoczynek, regenerację i łapanie świeżości przed sobotnimi MŚ w Kantonie."
Wyniki mężczyzn:
1 P. Lobodzinski (POL) 6:30.8
2 C. Riedl (GER) 6:42.8
3 A. Schindler (GER) 7:05.7
4 O. Bekkali (BEL) 7:09.9
5 I. Cardona Torres (ESP) 7:11.8. 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.