Zwycięstwo w Pekinie

Zwycięstwo w Pekinie 

Piotr Łobodziński, zawodnik LŁKS 'Prefbet Śniadowo' Łomża, udanie zainaugurował w stolicy Chińskiej Republiki Ludowej jesienny sezon startów na schodach. W sobotę 26 sierpnia Łobodziński wygrał bieg w Pekinie zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata oraz prestiżowego cyklu Vertical World Circuit. W chwili obecnej biegacz z Łomży jest liderem obu rankingów i znajduje się na najlepszej drodze do obrony mistrzowskich tytułów.
W sobotę ponad 1000 zawodników miało do pokonania dokładanie 2041 schodów, 82 piętra i 330 m w pionie. Meta usytuowana była na lądowisku helikopterowym na dachu pekińskiego drapacza chmur. Dotarcie na szczyt zajęło naszemu lekkoatlecie 10 min i 6 sek, czyli troszkę więcej niż przed rokiem gdy ustanawiał rekord trasy - 9:47 na pekińskich schodach. Niemniej jak tłumaczył po biegu, rywale nie naciskali, więc nie było motywacji do maksymalnego biegu.
Wyniki:
1. Piotr Lobodzinski (POL) 10’06”
2. Liangliang He (CHN) 10’39”
3. Hongpeng Hao (CHN) 10’51”

Piotr Łobodziński - "Jestem bardzo zadowolony z 4 już zwycięstwa w Pekinie. Bieg ułożył się po mojej myśli. Ruszyłem mocno i objąłem prowadzenie, którego nie oddałem do mety. Do 30 piętra widziałem jeszcze za sobą rywali, ale później ślad po nich zaginął :). Po zawodach w Pekinie udało mi się wreszcie po 4 latach wybrać na Mur Chiński. Dwa dni eksploracji niewyremontowanej, dzikiej, niszczejącej, ale klimatycznej części muru pozostanie na długo w pamięci. Cudowne widoki, brak turystów, polska kiełbasa z ogniska i noc na murze - było bajecznie. Zdjęcia nie oddają tych widoków o poranku. Może kiedyś uda się jeszcze tam wrócić."

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata czekają na Łobodzińskiego na początku września w postaci Grand Prix Europy. 3 biegi (sprinty) w 3 dni w 3 miastach: Wiedeń, Brno i Bratysława, 8-10 września. 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.