Mistrz Świata nie zwalnia tempa

Mistrz Świata nie zwalnia tempa 

W minioną niedzielę, Piotr Łobodziński, świeżo upieczony mistrz świata w bieganiu po schodach, ponownie pokazał plecy rywalom zwyciężając w 555m biurowcu Lotte Tower w Seulu. Lekkoatleta z Łomży pokonał 123 pietra w niecałe 16 minut pokonując reprezentanta Australii i Japonii. Był to udany rewanż biegacza LŁKS 'Prefbet Śniadowo' Łomża na Bournie, gdyż przed rokiem to on okazał się najlepszy w stolicy Korei Południowej. Był to już 123 bieg po schodach naszego towerrunnera i 6 zwycięstwo na 6 biegów w sezonie 2018. Tak Łobodziński komentował swój start:
"Zrealizowałem plan w 100%. Prowadzenie od początku i pewne zwycięstwo cieszą bardzo. Dwa pierwsze miejsca w przeciągu 8 dni w Azji pokazują iż moja forma na schodach jest wysoka. Cieszy mnie to niezmiernie."
Przyszłe dwa weekendy to starty krajowe. 20 maja biegacz z Łomży będzie się ścigał w Warszawie w Hotelu Intercontinental, 26 maja we Wrocławiu na Sky Tower w ramach Mistrzostw Polski, a 3 czerwca w Nowym Jorku w World Trade Center One.

 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.