Brązowy medal Mistrzostw Polski

Brązowy medal Mistrzostw Polski 

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które rozegrane zostały w Suwałkach znakomicie zaprezentowała się  zawodniczka Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA Beata Trzonkowska. Nasza kulomiotka i dyskobolka  wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą oraz otarła się o podium w rzucie dyskiem. Najpierw w sobotę w konkursie pchnięcia kulą nie mogła za bardzo „trafić pchnięcia” i przed swoją  5tą kolejką była na piątym miejscu (13,19m), jednak to pchnięcie było kluczowe i osiągnięty wynik 13,57m pozwolił na wskoczenie na podium Mistrzostw.  W 6-tej kolejce  nasza zawodniczka już się nie poprawiła, ale rywalki też już nic więcej  nie dorzuciły i mogliśmy się cieszyć z 4-tego już medalu naszej najlepszej miotaczki.                                                                                                                                                                 
O ile w sobotę Beata miała problemy techniczne w kuli to niedziela pokazała, że inny dzień to inny konkurs i pomimo bardzo złych warunków pogodowych technika w dysku była jej bardzo mocną stroną.  W 2-giej kolejce nasza zawodniczka uzyskała 45,37m i w kolejnych rzutach chcąc walczyć o podium musiała podjąć większe ryzyko. Niestety w przy mokrym kole nie udało się poprawić wyniku i lokaty.
Z występu zawodniczki bardzo zadowolony jest prezes klubu Andrzej Korytkowski - Trzeba przyznać, że Beacie nie dopisało jakoś szczególnie szczęście, nic nie dostała za darmo  a medal i 4 miejsce musiała sama wywalczyć. Cieszę się z jej kolejnego medalu i dobrego występu a jako ciekawostkę powiem, że ta zawodniczka po ostatnich zawodach została rekordzistką klubu w ilości zdobytych punktów. Nowy rekord klubu to 130 punktów uzyskane przez 9 lat startów. Szkoda mi tylko, że poprzez ciągłe problemy z rzutnią i małą ilością rzutów dyskiem Beata nie miała szansy walki o awans na Mistrzostwa Europy a taka możliwość była. Do czasu kiedy zaczęły się ograniczenia z rzutnią lepszą konkurencją Beaty był dysk w którym miała 2 medale Mistrzostw Polski a w kuli zaczęła wychodzić na pierwszy plan w momencie jak tylko tym się zajęła a rzuty dyskiem robiła „od wielkiego dzwonu”. Szkoda bo można było mieć 2 medale. Moja refleksja po rozmowie z zawodniczką jest prosta - „To takie typowo Łomżyńskie…”
Jak mówi sama Beata Trzonkowska w kuli przed piątą kolejką powiedziałam sobie, że zrobię to teraz no i poleciało 13,57m, pozostało czekanie co zrobią rywalki, ale nie były w stanie przeskoczyć mojego wyniku i mogłam cieszyć się z brązowego medalu. Natomiast IV miejsce w dysku to czwarta lokata po raz 6-ty na Mistrzostwach Polski. Zabrakło niewiele, rzucało mi się dobrze technicznie, czułam rezerwy których nie wykorzystałam, ale jak nie ma gdzie trenować  to uważam, że to i tak bardzo dobra lokata i rezultat . Od początku sezonu ciągle były jakieś problemy z wejściem na rzutnię do dysku nie mówiąc już o tym, że na 2 tygodnie przed Mistrzostwami posiano trawę na stadionie i nie można było wejść na rzutnię. Teraz „dziękuję” tym co się do tego przyczynili, że nie miałam szans zdobyć medalu jak i walczyć o minimum na Mistrzostwa Europy. Teraz zamiast medalu to cieszę się z IV miejsca bo wiem, że mając takie warunki to 2 i 3 zawodniczka raczej nie osiągnęłyby minimów.
Podsumowując start bardzo dobry, jestem szczęśliwa bo moja ciężka praca dała efekty i a o to chodzi. Na koniec chcę podziękować za pomoc panu prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu, Klubowi „PREFBET Śniadowo” Łomża, PWSIiP oraz prezesowi Andrzejowi Korytkowskiemu  za ogromne wsparcie.

. 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.