Dobry początek sezonu 2018

Dobry początek sezonu 2018 

Przemysław Łyskawy (LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA) podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu wywalczył brązowy medal w trójskoku. Uczeń Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży swój najlepszy wynik (14.18m) uzyskał w drugiej kolejce. Mistrzem Polski został Dawid Krzemiński (RLTL ZTE Radom) 14.41m  a wicemistrzem Bartosz Leszczuk (AZS UMCS Lublin) 14.26m.  Jak relacjonuje trener zawodnika pan Marek Mierzejewski i potwierdził to sam zawodnik skoki nie były dobre, Przemkowi nie skakało się dobrze, ciągle robił błędy. Należy więc tym bardziej się cieszyć, że pomimo to zawodnik prezentuje taki poziom, że zdobywa medale Mistrzostw Polski. Medal Przemka jest jego drugim wywalczonym na Mistrzostwach Polski (poprzedni w 2016), jest to zarazem pierwszy medal z Mistrzostw Polski w sezonie 2018.
Blisko podium był też Rafał Pogorzelski, który na dystansie 3000m przybiegł czwarty z nowym rekordem życiowym 8:30,05. Jak mówi jego trener Andrzej Korytkowski - szkoda, bo zawsze taki wynik dawał medal (przeważnie złoty lub srebrny), ale w tym roku poziom był rewelacyjny i pomimo czwartego miejsca biegaczowi należą się brawa za uzyskanie świetnego czasu. W skoku w dal Weronika Kulawczyk skoczyła 5.06m co dało jej 15-ta lokatę. W/w są uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego z Łomży.
Natomiast o dużym pechu może mówić Aleksandra Matejkowska, która startując w eliminacjach na 800 metrów poprawiła rekord życiowy o 2 sekundy (2:17,61) i wywalczyła awans do finału. Niestety już po biegu okazało się, że nadepnęła na linię i została za to zdyskwalifikowana. Najśmieszniejsze jest to, że za podobne przewinienia jedni zawodnicy byli dyskwalifikowani a inni nie.


.


 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.