Zwycięstwo Piotra Łobodzińskiego w Warszawie

Zwycięstwo Piotra Łobodzińskiego w Warszawie 

Piotr Łobodziński powoli rozkręca się w swojej koronnej dyscyplinie jaką jest bieganie po schodach odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie i 76 w karierze (na 120 startów). W sobotni wieczór zawodnik z Łomży po raz czwarty triumfował w Biegu na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. To była już ósma edycja tego prestiżowego warszawskiego biegu, zaliczanego do cyklu Towerrunning Tour 120. Łobodziński może się pochwalić 100% frekwencją, startuje tu nieprzerwanie o 2011, kiedy to debiutował w zawodach towerrunningowych.
Zawodnicy mieli do pokonania 37 pięter oraz 836 stopni. Do Warszawy zjechało wielu czołowych zawodników biegania po schodach z Europy z najgroźniejszym rywalem na czele - Christianem Riedlem z Niemiec.
Rywalizacja elity sportowej rozpoczęła się od biegu eliminacyjnego. Jak podkreślali sami zawodnicy jeszcze przed startem, był on kluczem do odniesienia zwycięstwa. Dobrze wiedział o tym faworyt z Łomży – Piotr Łobodziński, aktualny mistrz świata. Łobodziński uzyskał czas 3:34 i wyprzedził Riedla - o blisko 5 sekund. Zgodnie z przewidywaniami, biegi finałowe, rozgrywane w formule 'na dochodzenie' nie przyniosły większych zmian w czołówce. Zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża kontrolował sytuację i na mecie mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Po starcie udało nam się dopytać o wrażenia:
"Oczywiście jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa na własnym terenie, jednak czasy jakie dzisiaj uzyskałem w biegu eliminacyjnym oraz finałowym (3:42) pozostawiają trochę do życzenia. Nie wiem czym to było spowodowane, ale nie tylko ja biegałem dzisiaj wolniej. Może późny wieczorny start był tego powodem."
W biegu kobiet wysokie 4 miejsce zajęła Iwona Wicha, nowa zawodniczka łomżyńskiego klubu lekkoatletycznego, a prywatnie narzeczona Piotr Łobodzińskiego.
Klasyfikacja mężczyzn:
1) Piotr Łobodziński (POL)
2) Tomas Celko (SVK)
3)  Stefan Stefina (SVK) 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.