Zwycięski debiut Szymona Kulki

Zwycięski debiut Szymona Kulki 

Zwycięstwem zakończył się pierwszy oficjalny start Szymona Kulki w barwach „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. Szymon biegał już pod szyldem Prefbet, ale ze względu na brak porozumienia pomiędzy klubami były to tylko starty poza kalendarzem PZLA. Na szczęście od minionego tygodnia zawodnik posiada już licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i już jest oficjalnie zawodnikiem łomżyńskiego klubu. Trzeba przyznań, że oficjalny debiut wypadł okazale. Szymon Kulka zwyciężył w 11 PKO Poznań Półmaraton mijając linie mety jako pierwszy z pośród 10974 uczestników tego biegu. Nasz biegacz wyprzedził Kenijczyka Daniela Roticha oraz tegorocznego przełajowego Mistrza Polski w Przełajach-Tomasza Grycko z Blizy Władysławowo.
Szymon Kulka to 26-cio krotny medalista Mistrzostw Polski, przełajowy młodzieżowy Mistrz Europy, wielokrotny reprezentant Polski.
Szymona jak i innych zawodników ”PREFBET ŚNIADOWO” Łomża będzie można oglądać na żywo już 28 kwietnia na stadionie w Łomży podczas walki z rywalami na Mistrzostwach Polski Seniorów na 10 000 metrów. Zapraszamy. 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.