Mistrz Świata Mistrzem Polski

Mistrz Świata Mistrzem Polski 

W sobotę odbyły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski w bieganiu po schodach. Biegacz z Łomży - Piotr Łobodziński był obrońcą tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem również na 49 piętrach wrocławskiego biurowca Sky Tower. W tym roku obyło się również bez niespodzianki. Łomżynianin zwyciężył pewnie, uzyskując na mecie czas 4:57 i wyprzedzając drugiego zawodnika o 12 sekund. Złoty medal w bieganiu po schodach zawisł na szyi Łobodzińskiego już po raz piąty (2011, 2012, 2016, 2017 oraz 2018). Po zawodach udało nam się zapytać o wrażenia świeżo upieczonego mistrz kraju:
"Jestem Mistrzem Świata w bieganiu po schodach, więc gdybym przegrał na MP to musiałbym chyba kończyć karierę:) Na szczęście nie muszę tego robić. Kolejny tytuł do kolekcji dodaję do mojego konta. Przewagę w tym roku miałem nieco mniejszą niż w 2017, ale ponownie tylko mi udało się złamać barierę 5 min. Po MŚ lekko odpuściłem z treningiem, więc forma nie jest w tym momencie szczytowa, jednak jak widać w zupełności wystarczająca na krajowe podwórko. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego biegu i z pewnością wrócę do Wrocławia za rok w roli obrońcy tytułu."
Świetnie zaprezentowała się również zawodniczka LŁKS 'Prefbet Śniadowo' Łomża - Iwona Wicha (narzeczona Łobodzińskiego), która zdobyła w sobotę brązowy medal.

 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.