Podsumowanie V Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego

Podsumowanie V Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego 

Minęło kilka dni od rozegrania Międzynarodowego Mitingu z okazji 600-lecia miasta Łomży, wypada zrobić małe podsumowanie, podać parę szczegółów od strony ”kuchni” zawodów.
Wiadomo, że pogoda nie była nam przychylna, ale w kilku przypadkach pomimo fatalnej aury udało się uzyskać świetne wyniki.
Piotr Lisek zrobił show i pokonał w pierwszych próbach 5.40, 5.60 i 5.70 – wynik światowy. Wyżej nie było możliwości skoczyć  bo jak powiedział w późniejszej rozmowie zawodnik - ręce z zimna grabiały.
W biegu na 5000m mężczyzn brało udział, aż 7 narodowości (Etiopia, Serbia, Kenia, Hiszpania, Maroko, Ukraina i Polska) po pasjonującej walce na ostatnich okrążeniach  zwycięzca Tufa Welde z Etiopii pobiegł wynik 13:44.11 co jest (najprawdopodobniej) najlepszym wynikiem uzyskanym na polskiej ziemi od 10-ciu lat. Drugi na mecie Serb Elzan Bibić zajął drugą lokatę z czasem 13:44,25 co jest nowym rekordem Serbii. 3-ci na mecie Kenijczyk Kipiego Kipruto (13:46,17) również uzyskał czas lepszy od rekordu łomżyńskiego stadionu.
Dużo emocji dostarczył bieg pań na 400m gdzie Natalia Kaczmarek dość niespodziewanie, ale wyraźnie pokonała wicemistrzynie Świata w sztafecie 4x400 Gaworską i Hołub. Wszystkie 3 zawodniczki pobiegły po 53 sekundy.
W skoku o tyczce pań tak samo jak panów rozgrywanej po raz pierwszy zwyciężyła Chayanisa Chomchuendee z Tajlandii (3.60) - była to jedyna wysokość jaką pokonała w 3 próbie.
Kolejne rekordy stadionu za które były nagrody finansowe pobili na 200m - 21.08 Jordan Broome (Wielka Brytania, zwycięstwo nad Karolem Zalewskim i Arturem Zaczkiem), 400m - 47.28 Kajetan Duszyński (AZS Łódź) oraz w pchnięciu kulą - 17.92 Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok).
Biegi „jubileuszowe” na 600 metrów młodzików zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców dubletem powygrywali gospodarze. Dziewczęta Martyna Krawczyńska 1:47.26 przed Karolina Dzwonkowską 1:47.63, natomiast chłopcy Dąbrowski Piotr 1:37,51 a zanim linię mety minął Szymon Borawski 1:38,27.
100 metrów pań najszybciej pokonała Magdalena Stefanowicz uzyskując bardzo dobry czas  11.49 niestety przy zbyt mocnym wietrze (+2.9) co znaczyło, że rekord stadionu (11.95) nie będzie pobity.
Pod koniec ciekawostka, w pchnięciu kulą miał wziąć udział Irańczyk Ali Samari, który przyjechał do Łomży, ale gdy wysiadał z samochodu jego trener przytrzasnął mu drzwiami samochodowymi rękę (tę którą pcha) i niestety ale nie było możliwości aby zaprezentował się w Łomży.
Andrzej Korytkowski - Chciałbym bardzo podziękować wszystkim sponsorom i współpracownikom którzy przyczynili się do rozegrania tych ciekawych zawodów i zaprosić ich do współpracy na przyszły rok.

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.