Ostankino Tower Run w Moskwie

Ostankino Tower Run w Moskiwie 

Zwycięska passa Piotra Łobodzińskiego na schodach w roku 2018 została przełamana w miniony weekend. Po 11 zwycięstwach biegacz z Łomży musiał zadowolić się w stolicy Rosji drugim miejscem. Co prawda była to minimalna porażka, zaledwie o 0,8 sekundy na korzyść biegacza z Niemiec Christiana Riedla. Zacięte, sekundowe pojedynki między reprezentantem LŁKS 'Prefbet Śniadowo' Łomża a Riedlem obrastają już legendą. To nie pierwszy raz gdy zawodników dzieli tak mała różnica czasowa.
1 Christian Riedl (GER) 9:51
2 Piotr Lobodzinski (POL) 9:52
3 Tomas Celko (SVK) 10:27   
Zawody w Moskwie w 540 metrowej wieży telewizyjnej Ostankino odbyły się po 14 letniej przerwie. Zaprzestano ich organizacji w 2004 roku po pożarze. W sobotę zawodnicy mieli do pokonania ponad 1700 schodów i równo 337 metrów w pionie. Klatka schodowa była dość charakterystyczna i tak ją opisywał Łobodziński zaraz po starcie:
"To były chyba najbardziej strome schody w mojej karierze. Bardzo wąsko, ciemno, duszno i mocno mocno do góry. Kilka razy się potknąłem, więc tu upatruję swojej minimalnej porażki. Ale generalnie jestem dość zadowolony z biegu. Był to mój pierwszy start w Rosji i tym samym mój licznik krajów, w których biegałem wybija liczbę 30."

 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.