Zwycięskie biegi Korytkowskiej i Pogorzelskiego

Zwycięskie biegi Korytkowskiej i Pogorzelskiego 

Podczas rozegranego w minioną niedzielą biegu ulicznego przebiegającego ulicami Płocka, zwycięstwa zanotowali Rafał Pogorzelski (32.42) i Justyna Korytkowska (38.11) - oboje z klubu „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA. Bieg o nazwie 7 Tumska Dycha przebiegał na trudnej trasie z dużą ilością zakrętów oraz podbiegów a dla części zawodników prawdziwą ścianą płaczu był 900 metrowy podbieg na przedostatnim kilometrze. Nasi zawodnicy w obu przypadkach mieli za zadanie biec w czołówce i na sam koniec spróbować zaatakować rywali. Rafał w pełni nie zrealizował taktyki  i zaatakował już na 2 km przed metą, ponieważ bardzo dobrze się czuł i ruszył mocniej do mety wyprzedzając drugiego zawodnika aż o 16 sekund. Natomiast Justyna pobiegła taktycznie w 100% wypełniając założenia i po raz pierwszy na prowadzenie wyszła 80 metrów do mety  wyprzedzając drugą biegaczkę o sekundę. W biegach ulicznych tak jak na Mistrzostwach nie liczy się wynik, ale wygrana i to też wykonali nasi długodystansowcy.
Rafał Pogorzelski (tegoroczny w-ce mistrz Polski Juniorów na 2000m z przeszkodami) - czułem się świetnie a czas 32,42 to zaledwie tylko 7 sekund wolniej od mojego rekordu życiowego, który mogłem na pewno w tym biegu poprawić.
Justyna Korytkowska (12-krotna medalistka Mistrzostw Polski) - było trochę ciężko ponieważ trasa bardzo trudna a na dodatek w sobotę zrobiłam normalny 14-to kilometrowy trening.
Zarówno Rafał Pogorzelski jak i Justyna Korytkowska to stypendyści Prezydenta Łomży.

 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.