Piotr Łobodziński wygrywa w Dubaju

Piotr Łobodziński wygrywa w Dubaju 

Piotr Łobodziński udanie rozpoczął kolejny sezon startów na schodach - już 9 w swojej towerrunningowej karierze. Zawodnik z Łomży, aktualny Mistrz Świata w bieganiu po schodach, nie wybiera się jeszcze na sportową emeryturę. W minioną sobotę po raz czwarty triumfował w biegu Almas Vertical Run w Dubaju. Łącznie, w przeciągu 4 ostatnich lat, zwyciężał w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich już siedmiokrotnie. Jak przystało na mistrza, oczywiście na siedem odbytych startów. Skuteczność stuprocentowa.
Wbiegnięcie na 280 metrowy biurowiec, czyli pokonanie ponad 1600 stopni zajęło Łobodzińskiemu 7 minut i 49 sekund. Co prawda zabrakło 4 sekund do własnego rekordu trasy, jednak biegacz LŁKS "PREFBET ŚNIADOWO" ŁOMŻA był usatysfakcjonowany z uzyskanego czasu a szczególnie miejsca:
"Jak na pierwszy bieg i to na początku lutego wyszło super mocno, pomimo, iż nie miałem rywali. Druga w open była Mistrzyni Świata Australijka - Suzy Walsham. Biegamy indywidualnie i nigdy nie wiadomo czy nie przyjedzie jakiś utalentowany Kenijczyk i nie pobiegnie nadspodziewanie dobrze. Wolałem nie ryzykować i po prostu pobiegłem na miarę swoich obecnych możliwości. Forma na schodach jaką obecnie prezentuję jest jak najbardziej satysfakcjonująca. Kolejny start na schodach 23 lutego w Warszawie, a następnie 13 marca w Paryżu na Wieży Eiffla."


 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.