Rafał Pogorzelski medalem Mistrzostw Polski

Rafał Pogorzelski medalem Mistrzostw Polski 

Nie zwalniają tempa zawodnicy trenera  Andrzeja Korytkowskiego z LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. Tym razem podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które rozegrano w Toruniu biegacz tego utytułowanego klubu Rafał Pogorzelski startował w biegu na 3000 metrów. Nasz zawodnik będący młodzieżowcem, wśród seniorów zajął wysokie szóste miejsce a w swojej kategorii po zaciętej walce w której losy medalu ważyły się do ostatnich metrów wywalczył brązowy medal. Czas Rafała to 8:32.30. Rafał Pogorzelski to absolwent Gimnazjum w Kobylin Borzymy oraz Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, obecne student PWSIiP w Łomży. Medal Rafała jest jego szóstym „krążkiem” wywalczonym na Mistrzostwach Polski, ponadto ten biegacz startował na Mistrzostwach Europy juniorów młodszych (Tibiisi), gdzie zajął szóstą lokatę na dystansie 2000m z przeszkodami.
Andrzej Korytkowski - Cieszę się bardzo z tego medalu, ponieważ Rafał to jeden z najsumienniejszych i najambitniejszych  zawodników w klubie. Uważam, że ciężko zapracował na ten sukces. Po halowych Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach mamy 3 medale, co ciekawe w poprzednim roku o tej porze nie było ani jednego.  Jest szansa na kolejny rok ze świetnymi  sukcesami...
Następne zawody już za 3 tygodnie - Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych - oby znów z medalami.


 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.