Piotr Łobodziński Mistrzem Polski

Piotr Łobodziński Mistrzem Polski 

Zawodnik KS PREFBET-SONAROL Piotr Łobodziński zdobył kolejny złoty medal Mistrzostw Polski PZLA podczas MP w biegach górskich na krótkim dystansie rozgrywanych w Biegu na Ślężę. Rywalizacja miała miejsce w sobotę na trasie o długości 5km i przewyższeniu 530m. Łobodziński startował poprzednio w tych zawodach w 2014 roku również zdobywając złoty medal. Warunki na trasie utrudniał rzęsisty deszcz, który był przyczyną wielu uślizgów na mokrych kamieniach. Jednak nie przeszkodziło to naszemu biegaczowi aby okrasić zwycięstwo nowym rekordem trasy.
Medaliści:
1. Piotr Łobodziński - KS Prefbet-Sonarol -25:26
2. Marcin Kubica - KS Sprint Bielsko-Biała - 25:43
3. Dominik Tabor - Kraków Athletics Team - 26:11
 Po starcie Łobodziński komentował na gorąco: "Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa i rekordu trasy poprawionego o 2 sekundy. Nie było to łatwe zadanie przy panujących warunkach atmosferycznych. Biegałem w startówkach ulicznych, więc walczyłem mocno o przyczepność na śliskich kamieniach. Czułem się bardzo dobrze. Jest to mój 6 medal MP w biegach górskich."

Inna zawodniczka klubu PREFBET-SONAROL tego samego dnia odniosła dwa zwycięstwa na 10 kilometrów. Ewa Jagielska bo o niej mowa najpierw zwyciężyła w X Biegu Cichociemnych, który został rozegrany na leśnych ścieżkach koło Klembowa. Następnie po siedmiu godzinach Ewa zawitała do Siemiatycz aby wygrać tam X Siemiatycką Wieczorną Dychę. Bieg prowadził ulicami miasta a czas naszej zawodniczki to 37.13.


 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.