Piotr Łobodziński Mistrzem Polski

Piotr Łobodziński Mistrzem Polskiu

 

Piotr Łobodziński nie przestaje zadziwiać w biegach górskich. Zawodnik KS PREFBET-SONAROL zdobył kolejny w tym roku złoty medal Mistrzostw Polski w biegach górskich, tym razem w stylu alpejskim, czyli tylko do góry. Tym samym obronił tytuł sprzed roku, gdy zawody były przeprowadzone w Biegu na Wielką Sowę. Zawody zostały rozegrane w Międzygórzu, a zawodnicy rywalizowali na 10 kilometrowej trasie z 950m przewyższeniem na szczyt Śnieżnika. 6 miejsce w Mistrzostwach Polski zajęła Iwona Wicha, żona Piotr Łobodzińskiego również reprezentująca KS PREFBET-SONAROL. Następnego dnia  dwójka naszych zawodników przeniosła się do Brennej w Beskidzie Śląskim, gdzie wzięła udział w Biegu o Breńskie Kierpce. Trasa miała charakter anglosaski, czyli góra-dół, 15km i 700m przewyższenia. Znów najlepszy okazał się Łobodziński przed Czechem Markiem Chrasciną. Iwona rywalizację w niedzielę ukończyła na 3 stopniu podium. Był to bardzo udany, ale i intensywny weekend dla naszych biegaczy, dlatego w kolejnym tygodniu nie startują.
Również w niedzielę startowała Iwona Bernardelli, która w GENERALI BERLINER HALBMARATHON (21,1km) wśród ponad 4 tysięcy startujących kobiet wywalczyła 13-tą lokatę z czasem 1:15,59.
Natomiast młodsi zawodnicy KS PREFBET-SONAROL wzięli udział w mitingu na Stadionie warszawskiego Orła. Zawody pod nazwą  CUD NAD WISŁĄ przyniosły kilka życiówek oraz pięć pucharów. Martyna Krawczyńska zwyciężyła w biegu na 600 metrów a jej czas 1:34,07 to nie tylko rekord życiowy, ale i najlepszy w tym roku wynik juniorki młodszej w Polsce. Również rekordy życiowe ustanowili: zwycięzca 800 metrów (2:03,84sek.) Jakub Stefańczyk oraz Bartosz Rogiński na 300m (37,60) i Wiktoria Grabowska w biegu na 2000m (7:18,56).


 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.