Kolejne zwycięstwo Piotra Łobodzińskiego

Kolejne zwycięstwo Piotra Łobodzińskiego 

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Dubaju, Piotr Łobodziński udał się w czwartek 9 marca na jednodniowy wypad do Londynu. Oczywiście nie w celach turystycznych, a na kolejny start z cyklu Vertical World Circuit. Zawody Vertical Rush w biurowcu Tower 42 (42 piętra) biegacz z Łomży wygrywał już dwukrotnie, w latach 2015 i 2016. Z roli faworyta Łobodziński wywiązał się znakomicie, pozostawiając w pokonanym polu legendę biegów po schodach, siedmiokrotnego zwycięzcę biegu na Empire State Building w Nowym Jorku, Niemca - Thomasa Dolda, który niespodziewanie powrócił po dwuletniej absencji na schodach. Po starcie nasz zawodnik powiedział:
"Jestem miło zaskoczony swoim dzisiejszym czasem. 3:59 jest moim najlepszym rezultatem w Londynie oraz jest to wynik jedynie o sekundę gorszy od rekordu trasy Dolda ustanowionego w 2012 roku. Obecność Niemca na starcie była dla mnie dodatkowa motywacją do mocnego biegania, a osiągnięty na mecie rezultat napawa optymizmem przed zbliżającymi się jeszcze dwoma startami w najbliższych 7 dniach"
Wyniki:
    Piotr Lobodzinski (POL) – 3’59”
    Thomas Dold (GER) – 4’13”
    Fabio Ruga (ITA) – 4’18”
    Emanuele Manzi (ITA) – 4’33”
    Ignacio Cardona Torres (ESP) – 4’37”

Dla Łobodzińskiego jest to obecnie pracowity okres startowy. Już w sobotę 11 marca kolejny start. Tym razem w Warszawie na swoim terenie biegacz z LŁKS Prefbet Śniadowo będzie chciał się zrewanżować innemu Niemcowi, Christianowi Riedlowi za ubiegłoroczną porażkę w Mistrzostwach Europy. Natomiast w następny czwartek 16 marca, elitarny start na Wieżę Eiffla w Paryżu z transmisją live na Eurosporcie. 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.