Bieg na szczyt

Bieg na szczyt 

Piotr Łobodziński zrewanżował się za zeszłoroczną porażkę z Christianem Riedlem w Biegu na Szczyt Rondo 1 w Warszawie i tym samym odniósł trzecie zwycięstwo w siedmioletniej historii imprezy. Zawodnicy mieli do pokonania 37 pięter oraz 836 stopni. Do Warszawy zjechało wielu czołowych zawodników biegania po schodach z Europy.

Rywalizacja elity sportowej rozpoczęła się od biegu eliminacyjnego. Jak podkreślali sami zawodnicy jeszcze przed startem, był on kluczem do odniesienia zwycięstwa. Dobrze wiedział o tym faworyt z Łomży – Piotr Łobodziński, aktualny mistrz świata. Łobodziński uzyskał czas 3:34 i wyprzedził swojego ubiegłorocznego pogromcę – Christiana Riedla - o blisko 6 sekund. Między nich wdarł się jeszcze Tomas Celko, który stracił do Polaka 4 sekundy. Zgodnie z przewidywaniami, biegi finałowe nie przyniosły większych zmian w czołówce. Zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża kontrolował sytuację i na mecie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Tak komentował zaraz po swoim sukcesie, który był już 6 wygranym biegiem w towerrunningu w tym roku:
"Oczywiście jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa na własnym terenie, jednak czasy jakie dzisiaj uzyskałem w biegu eliminacyjnym oraz finałowym pozostawiają trochę do życzenia. Nie wiem czym to było spowodowane, ale nie tylko ja biegałem dzisiaj wolniej. Może późny wieczorny start był tego powodem. Jest to moje już 6 zwycięstwo w 6 startach na schodach w tym roku i oby to zwycięska passa utrzymała się jeszcze przez kilka dni, do startu w Paryżu"
Jak wspomniał Łobodziński, w czwartek udaje się do stolicy Francji, aby wziąć udział w trzeciej edycji biegu na Wieże Eiffla. Biegacz z Łomży jest faworytem, rekordzistą trasy i zwycięzcą poprzednich dwóch edycji. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki i kibicować oglądając transmisje live na Eurosporcie 2.
Klasyfikacja mężczyzn:
1. Piotr Łobodziński (POL) 
2. Tomas Celko (SVK) 
3. Christian Riedl (GER) 
4. Stefan Stefina (SVK) 

5. Tomas Macecek (CZE). 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.